16.07.2018 15:40 - Франция е големият победител на Мондиал 2018
0

image

Франция победи Хърватия с 4:2 във финалния мач на Мондиал 2018 в Русия.

Това е втора световна титла за "петлите" след 1998 г.

На стадион "Лужники" в 18-ата минута от пряк свободен удар на Гризман, Марио Манджукич си отбеляза автогол, но в 28-ата Иван Перишич изравни.

В 38-ата минута съдията отсъди дузпа за Франция от много спорно положение, при което реферът Нестор Питана използва видеосистемата. Гризман не сбърка от бялата точка за 2:1.

След почивката последваха два гола на Пол Погба в 59-ата и Килиан Мбапе в 69-ата минута, които решиха изхода на мача.

В 69-ата минута Марио Манджукич открадна топката на капитана на французите Юго Лорис и намали на 4:2.

Това е трети финал на Мондиал за Франция в последните 20 години, като в същия период "петлите" играха два финала и на европейско първенство.

Футболната среща на живо се наблюдава от 78 011 фенове, колкото е вместимостта на "Лужники".

А във Франция и в Хърватия феновете се приготвиха от рано за финалите.

Милиони хора очакваха с нетърпение победата на отбора си.